et:Owners:CUPRA Navigation System:CUPRA Navigation system update EE/ET

Kuidas navigatsioonisüsteemi uuendada

Navigatsioonisüsteemi uuendamine alates 2021. aastast toodetud autodes

1. Vaata info- ja meelelahutussüsteemsüsteemi seadete alt, milline on Sinu praeguste kaardiandmete versioon.
2. Laadi kaardiandmed alla ja salvesta USB-andmekandjale.
3. Lülita auto süüde sisse.
4. Kui auto seisab paigal, ühenda USB-andmekandja info- ja meelelahutussüsteemiga.
5. Kui uuendad navigatsioonisüsteemi andmeid käsitsi, peab USB-andmekandja olema süsteemiga ühendatud mitu päeva järjest, kuni uued andmed on installitud. Installimine toimub sõidu ajal automaatselt muude tegevuste taustal mõne päeva jooksul.

Pdf:
HOW TO UPDATE MAP DATABASE

 

Navigatsioonisüsteemi uuendamine aastatel 2018–2021 toodetud autodes   

1. Kõigepealt pead oma navigatsioonisüsteemist välja võtma seniste kaardiandmetega SD-kaardi. Navigatsioonisüsteemi „Navi System 6P0“ puhul on SD-kaart pandud tehases SD-kaardipessa 2. Navigatsioonisüsteemi „Navi System Plus“ puhul võid kasutada mis tahes 32 GB või 64 GB SD-kaarti.

2. Andmete tõrgeteta kasutamise tagamiseks tuleks SD-kaardile salvestada ainult navigatsioonisüsteemi andmed.

3. Kui kasutad Windowsi operatsioonisüsteemi, vajad programmi failide lahtipakkimiseks, nt 7-Zip. Selle programmi saab alla laadida tootja veebilehelt. Mõne teise operatsioonisüsteemi kasutamisel on alla laaditud failide lahtipakkimiseks vaja programmi, mis toetab .zip-failiformaati.

4. Kaardiandmed võivad võtta ligikaudu 25 GB mälumahtu. See tähendab, et Sinu arvuti kõvakettal peab olema vähemalt nii palju vaba ruumi. Nii suurte failide töötlemiseks peab Sinu arvuti kõvaketas olema NTFS-vormingus. See on kõigis uuemates arvutites kasutatav standardne süsteem. Kui Sul on vanem arvuti, kontrolli selle kõvaketta vormingut nii: tee Exploreris parem hiireklõps kõvaketta ikoonil ja vali siis „Properties“ (Atribuudid).

1. samm

Milline versioon on praegu minu süsteemi installitud ja milline versioon on uuendamiseks saadaval?

Saad oma navigatsioonisüsteemi kaardiandmete praegust versiooni kontrollida, vajutades MENU-nuppu. Vali ekraanil „Setup“ (Seaded) ja seejärel „System information“ (Süsteemi info).

1. Andmete uuendamiseks võta oma navigatsioonisüsteemi „Navi System 6P0“ 2. pesast seniste kaardiandmetega SD-kaart või kasuta mõnd enda isiklikku 32 GB või 64 GB SD-kaarti. Pane mälukaart oma arvuti SD-kaardipessa või arvutiga ühendatud SD-kaardi lugejasse.

2. Loo oma arvutis kaust kaardiandmete varukoopia salvestamiseks.

3. Kopeeri kõik andmed SD-kaardilt oma arvutisse loodud kausta.

2. samm

Uute andmete allalaadimine

1. Mine allalaadimiseks mõeldud veebilehele, kus on allalaadimiseks saadaval uusimad andmed.  Sul on võimalik andmed ühe failina alla laadida. Sõltuvalt Sinu internetiühenduse kiirusest võib allalaadimiseks kuluda üle 8 tunni. Kõik failid on kokku pakitud .zip-formaati.

2. Laadi alla kõik uue versiooni failid ja salvesta need kõik koos oma arvutis uude kausta (nt „Kaardiuuendused“).

3. Lükka lüliti SD-kaardil asendisse „Unlock“ (Lahti) ja pane SD-kaart oma arvuti SD-kaardipessa või arvutiga ühendatud SD-kaardi lugejasse.

4. Kustuta SD-kaardilt kõik andmed või vorminda kaart uuesti. See protseduur sõltub operatsioonisüsteemist: Windowsis tuleb liikuda SD-kaardi draivile ning teha sellel parem hiireklõps ja valida „Format“ (Vorminda). Teiste operatsioonisüsteemide puhul järgi palun tootja juhiseid.

5. Ava oma arvuti kaustas esimene alla laaditud andmetega fail (laiendiga .zip.001).

6. Paki failid SD-kaardile lahti. Failid tuleb salvestada otse Sinu SD-mälukaardi juurkataloogi, neid ei tohi salvestada alamkataloogi.

7. Kui failide lahtipakkimine on lõppenud, eemalda SD-kaart oma arvutist või kaardilugejast. Nüüd lükka lüliti SD-kaardil tagasi alla asendisse „Lock“ (Lukus).

3. samm

Andmete import navigatsioonisüsteemi

1. Pane SD-kaart tagasi oma navigatsioonisüsteemi 2. kaardipessa.

2. Uuendatud navigatsioonisüsteemi kaardid on kättesaadavad kohe, kui süsteem on tuvastanud tagasi pessa pandud SD-kaardi.

3. Kui Sinu autos on navigatsioonisüsteem „Navi System Plus“, installi uus andmebaas (Navi Database).

Tähelepanu!

Kuna navigatsioonisüsteemi andmed on salvestatud SD-kaardile, mis jääb autosse, võib juhtuda, et kaart peab taluma äärmuslikke keskkonnatingimusi. Sinu auto navigatsioonisüsteemi järjepideva laitmatu töö tagamiseks aktsepteerib see ainult SEATi poolt heaks kiidetud SD-kaarte. Kui Sinu originaalkaart on kadunud või kahjustatud, saad soetada uue asenduskaardi kohalikust SEATi margiesindusest või hoolduspartnerilt.

MapCare ei ole saadaval Suurbritannia autode jaoks. Pane tähele, et satelliitnavigatsiooni tarkvara uuendamiseks on vaid üks võimalus – tuleb osta SD-kaart volitatud esindusest.