et:Lifestyle:FABIKE for CUPRA EE/ET

FABIKE ja CUPRA

Sportlikkus kahel rattal

Missugune on Fabike’i filosoofia?

Kui hakkasime mõtlema, mida Fabike peaks endast kujutama, otsustasime, et soovime anda linnaratturi käsutusse kõik tipptasemel võistlusratta eelised, alustades materjalidest ja tehnoloogiast ning lõpetades kujundusega. Nii sündis linnatänavatele mõeldud jalgratas, mis ei valmistaks pettumust ka kõige nõudlikumale maanteeratturile.

Mis inspireeris teid just selliseid rattaid ehitama?

Fabike’i asutaja Fabio on pärit jalgratturite perekonnast, kes on selle alaga Itaalias tegelenud juba mitu põlve järjest. Olles elanud mitmetes erinevates Euroopa linnades, mõistis ta, et soovib oma perekonna pärandi uuele tasemele viia: pakkuda linnakeskkonnas jalgrattaga sõitmiseks moodsamat ja nüüdisaegsemat kontseptsiooni, unustamata seejuures ka võidusõidu vaimu.

Mida sportlikkus teie jaoks tähendab?

Meie jaoks ei ole sportlikkus tänapäeval enam pelgalt võidusõiduga seotud, vaid tähendab ka kaasaegse elu aina kiireneva tempoga toime tulemist.

Sportlikkus või stiil? Või sobitate need omavahel kokku, nagu teeb CUPRA?

Meie toodetes on tagatud nende kahe elemendi absoluutne kooskõla. Need peavad teineteist alati täiendama, nii nagu teeb näiteks armastajapaar.

“Oleme üsna veendunud, et te ei leia ühtki teist selle jalgrattaga ligilähedaseltki sarnast ratast.“

Missuguseid materjale te oma jalgrataste valmistamiseks kasutate? Ja missugustest materjalidest valmistasite CUPRA ratta? Miks?

Kasutame vaid parimaid materjale: süsinikkiudu, titaani ja kõrgetasemelist anodeeritud alumiiniumisulamit. Kõik peab vastama meie premium-kaubamärgi positsioonile turul. Kui CUPRA meie poole pöördus, pidime täitma raske ülesande: muutma enda tooted veel ainulaadsemaks, eksklusiivsemaks ning stiilsemaks. Seepärast tegime palju uurimistööd ühtse värvide ja materjalide kombinatsiooni leidmiseks. Valisime vase ja ehtsa naha. Tulemus on rabav.

Võidusõiduautode puhul sõltub kõik masina kergusest ja aerodünaamikast. Kuidas teie need elemendid ühendate?

Pöörame nendele kahele elemendile, eriti kergusele, palju tähelepanu. Inimesed, kes ei ole võidusõidumasinatega harjunud, ei tea sageli, kui palju sellest sõltub, ning nii on see ka igapäevaelus. Seepärast on inimesed meie jalgratast õhku tõstes alati meeldivalt üllatunud.

Selle kõige aluseks on juba mainitud suurepärased materjalid, millele on lisatud teisi esmaklassilisi komponente, näiteks tavapärane terasest kett on asendatud süsinikkiust rihmülekandega.

„Fabike on täiesti eriline – seda ei saa millegagi võrrelda, mis aitaks seda kuidagi kirjeldada.“

Missugust rolli mängib käsitöö teie tootmisprotsessis?

Meie jalgrattad ei ole eelmonteeritud. Iga jalgratas koosneb enam kui sajast erinevast osast. Tellime need osad, vaatame üle ja töötleme neid ükshaaval, veendudes, et kõik on nii, nagu peab. Kogu selleks protsessiks kulub neli tundi ühe jalgratta kohta.

CUPRAt tuntakse iga detaili tähtsustamise poolest ning seda võib muidugi ka teie kohta öelda. Missugusele jalgratta detailile sooviksite eraldi tähelepanu juhtida?

CUPRA jalgratta muudavad eriliseks võistlusratta juhtraua, hüdrauliliste ketaspidurite ja ühe käiguga rihmülekande kombinatsioon. Sellele lisandub veel loomulikult süsinikkiust raam. Olen üsna kindel, et te ei leia ühtki teist selle rattaga ligilähedaseltki sarnanevat jalgratast.

Kuidas seda jalgratast kirjeldaksite: kas see on linnasõidu nautimiseks mõeldud võistlusratas või kiire linnaratas?

See on kindlasti kiire ja ainulaadne linnaratas, mis on mõeldud sportliku hingega inimestele.

Missuguse sõnumi CUPRA teie arvates autotootjana enda jalgrattaga edasi annab?

Arvan, et kõige alus on tänapäevane sportlikkus. Nii auto juhtimine kui ka jalgrattaga sõitmine tekitavad alati samalaadse vaimustava enesetunde. Seega ma arvan, et CUPRA ütleb: „Nüüd saad liigelda väga tõhusalt ja samas ka stiilselt. Ükskõik, kumma sõiduviisi valid, mõlemad viivad sind soovitud sihtkohta.“

Kas arvate, et teie kaubamärk ja tooted kajastavad CUPRA vaimu?

Kindlasti!

CUPRA on teerajaja. Kas ütleksite sama ka Fabike’i kohta? Milles see väljendub?

Absoluutselt! Oleme olnud esimene jalgrattatootja, kes julges hakata pakkuma inimestele tõeliselt kõrgetasemelist jalgratast, mis on äärmiselt töökindel, rabava disainiga, varustatud uudse tehnikaga ning loodud just linnas sõitmiseks. See ei ole lihtsalt julge, vaid ka muudab ettekujutust sellest, mida üks esmaklassiline linnaratas võib teha ja peaks tegema.