et:Owners:Juhised autoomanikele:Maintenance tips EE/ET

KUIDAS OMA CUPRA EEST HOOLT KANDA

7 NÕUANNET, MIDA IGA CUPRA OMANIK PEAKS JÄRGIMA

Selleks, et Sinu CUPRA püsiks alati heas korras, ei piisa kord aastas selle autoteenindusse viimisest. Ka kõige pisematele probleemidele on parem juba varakult jaole saada ja kõrvaldada need enne, kui midagi tõsist juhtub. Seepärast on väga tähtis oma autot regulaarselt kontrollida ja hooldada, sest see aitab pikendada auto kasutusiga ning suurendada auto sõiduohutust ja töökindlust:

1. Lase õigeaegselt õli vahetada

Õli peab olema heas seisundis ja selle tase õige. Et auto mootorit parimas korras hoida, peab õli regulaarselt vahetama. Kui õli on liiga vähe, siis mootorisisene hõõrdumine suureneb. Kui aga õli on liiga palju, võib see põlemiskambrisse sattuda ja auto katalüsaatorit kahjustada.

Kui aeg õli ja filtri vahetamiseks on kätte jõudnud, annab näidikuplokis süttiv hoiatustuli Sulle sellest märku. Meie soovitame vahetada õli järgmiste intervallidega: iga 15 000 km järel või vähemalt kord aastas (hübriid-, diisel- ja bensiiniautod). Kui aga oled elektriauto omanik, pole Sul vaja õlivahetuse pärast üldse muret tunda.

2. Kontrolli rehvirõhku

Õige rehvirõhk ja rahulik sõidustiil pikendavad rehvide kasutusiga. Auto rehvirõhud on tavaliselt kirjas sildil, mis on kinnitatud juhiukse uksepiilarile. Kontrolli rõhku oma auto rehvides vähemalt kord kuus ning enne iga pikema sõidu alustamist. Uuemate CUPRA mudelite puhul võib silt soovitatud rehvirõhkudega asuda uste siseküljel. Kahtluse korral vaata täpseid juhiseid oma auto omaniku käsiraamatust. 

3. Lase oma auto vedelikke regulaarselt kontrollida

Sinu autos on kasutusel mitmeid eri tüüpi vedelikke, igaühel neist oma kindel ja tähtis ülesanne: alates piduri- ja klaasipesuvedelikust kuni mootoriõli ja AdBlue’ni. Kõiki neid vedelikke puudutavad täpsed juhised leiad oma auto omaniku käsiraamatust.

4. Vaheta auto filtreid

Aktiivsöeelemendiga tolmu- ja õietolmufilter vähendab tolmu- ja mustuseosakeste sattumist auto salongi. Tolmu- ja õietolmufiltrit peab regulaarselt vahetama, et kliimaseadme võimsus ei langeks.

Kontrolli oma auto hooldusintervalle, et teaksid, millal peab filtreid vahetama.

5. Salvesta kuupäev ja ära unusta oma autot soovitatud ajal tehnokontrolli viia

Hübriidautode ning bensiini- ja diiselmootoriga mudelite parima töökorra tagamiseks tuleb nende korraline hooldus ametlikus CUPRA teeninduses läbi viia 2 aasta või 30 000 km läbimise järel. Seejärel tuleb autot regulaarselt kontrollida ja hooldada iga 1 aasta järel.

Kui oled elektriauto omanik, pead oma auto esimest korda teenindusse kontrolli viima 30 000 km läbimise järel või 2 aastat pärast auto ostmist.  

6. Hoiatus- ja indikaatortuled

Hoiatus- ja indikaatortuled süttivad juhi hoiatamiseks või annavad märku autos tekkinud häiretest või teatud funktsioonide tööst. Kellelegi ei meeldi, kui hoiatustuli süttib, ent kui see ikkagi juhtub, on väga tähtis selle tähendust teada ja võimalikult kiiresti tegutseda.

Vaata oma auto hoiatus- ja indikaatortulede tähendusi omaniku käsiraamatust.

7. Nõuanded elektriauto hooldamiseks

Elektriautod vajavad umbes 35% vähem hooldust. Ent sellele vaatamata vajab ka Sinu elektriauto korralist hooldust, täpselt samamoodi nagu bensiini- või diiselmootoriga autod. Me viime läbi kõik tavapärased sõidukorda puudutavad kontrolltoimingud, ent kogu ülejäänud hooldus on üsna erinev:

  • Laadimiskaabel: kontrollime kaabli olemasolu ja vaatame üle selle seisundi.
  • Kõrgepingeaku: kontrollime laetuse taset ja laeme aku vajadusel täis.
  • Kõrgepingesüsteemi osad ja kõrgepingekaablid: kontrollime, ega need pole viga saanud ning kas need on õiges asendis ja korralikult oma kohal kinni.

 

Võta ühendust

Kui vajad hoolduse kohta lisateavet või soovid broneerida selleks aja, võta ühendust oma CUPRA esindusega.