et:Our DNA:Garage:CUPRA Raval EE/ET

CUPRA Raval.

Täiselektriline linnaauto, mis murrab traditsioone ja on tulvil emotsioone  

2025. aastal toome turule oma uue täiselektrilise linnaauto – CUPRA Raval. See on sõiduk, millega CUPRA väljub oma traditsioonilistest piiridest. Emotsioonidest kantud CUPRA Raval, mida algselt esitleti nimega UrbanRebel, on projekteeritud ja välja töötatud uuendusmeelse elektriseeritud maailma jaoks.

Esirattaveoga linnaelektriauto on ehitatud Volkswagen Group’i väikeautode MEB-platvormile ning tänu sellele on tulemuseks väga emotsionaalne ja suurepärase suutlikkusega linnaauto.

4,03 m pikkune sõiduk on kestlikkuse supernäide, milles on kasutatud täiustatud biopõhiseid ja ringlussevõetud polümeermaterjale, et nihutada piire ja näidata, mis kõik on võimalik, kui eesmärgiks on seatud keskkonnateadlikum liikumisvahend.

Suutlikkuse parandamiseks ja väärtuste rõhutamiseks on kasutatud 3D-printimise ja 3D-kudumise kombinatsiooni parameetrilise disainiga.

cupra-raval-interjöör

Nii välis- kui ka sisekonstruktsiooni kerge kaal aitab 226 hj (166 kW) elektrimootoril ja akuplokil panna auto 100 km/h kiirusega liikuma vaid 6,9 sekundiga. Ühe laadimisega saab läbida kuni 440 km (sõltuvalt versioonist).

Barcelonas projekteeritud ja kujundatud CUPRA Raval tuuakse turule 2025. aastal. Autot on kavas toota Martorellis elektrilisi ja ühendatud sõidukeid (hispaania keeles VEC) hõlmava majanduse elavdamis- ja ümberkujundusprogrammi strateegilise projekti (hispaania keeles PERTE) raames.

„UrbanRebel on meie jaoks midagi palju enamat kui lihtsalt auto. See on mudel, mis demokratiseerib elektromobiilsust linnades. Kättesaadav ja jätkusuutlik – see tähistab uue põlvkonna saabumist meie tootevalikusse,” ütles Wayne Griffiths CUPRA tulevikuplaanidele pühendatud üritusel Impulse.