et:Our DNA:Garage:New concept car EE/ET

Uus CUPRA Tavascan

Tulevik on kohal ja see on elektriline. Saa tuttavaks CUPRA esimese täiselektrilise maanteesõidukiga CUPRA Tavascan.

„Tõestasime oma tehnilist võimekust juba maailma esimese 100% elektrilise ringrajaauto CUPRA e-Racer väljatöötamisega. Täiselektrilise CUPRA Tavascani kontseptsiooni esitlemisega toome selle visiooni tänavatele ning tõestame, et tipptasemel sooritusvõime võib olla elektriline,“ ütles CUPRA tegevdirektor Wayne Griffiths.

Täiselektrilises kupee-linnamaasturis on kasutusel 100% elektriline jõuülekanne, mis teeb sellest võimsa aerodünaamilise ja täiesti heitmevaba masina. See on varustatud esi- ja tagateljele paigaldatud kahe mootoriga, mis annavad kõigile neljale rattale kokku 225 kW võimsust. Sõiduki põhja sisse paigaldatud 77 kWh liitiumioonaku laseb CUPRA TAVASCANil läbida ühe laadimisega kuni 450 km. 

Auto voolujooneline välisilme peegeldab selle suutlikkust ja efektiivsust. Väljapeetud vedela metalli värv rõhutab toon-toonis süsinikkiust ja elegantseid vasevärvi detaile. Auto elektrilist iseloomu toonitab valgustatud CUPRA logo. See asub akuplokki jahutavate ning õhuvoolu suunavate õhutusavade vahel, mis on selle kontseptauto üks olulisemaid erijooni. 22-tollised turbiin-valuveljed minimeerivad õhutakistust ja lasevad kontseptautol sujuvalt edasi liuelda. 

Kuna auto ei tekita heitgaase, on tagumise difuusori peamine eesmärk tagada funktsionaalne aerodünaamika, parandades seejuures auto sõiduomadusi.  Elegantne servast servani ulatuv tagatulede valgustriip mõjub efektselt, kaunistades sõiduki voolujoonelist välimust.

Kontseptauto salongis valitseb stiili ja funktsionaalsuse täiuslik harmoonia. CUPRA Tavascani hoolikalt vormitud väliseid jooni ja aerodünaamikat peegeldava süsinikkiust struktuuriga on loodud kergekaaluline salong. LED-meeleoluvalgustuse kontrastsed värvid tekitavad võimsas masinas istujatele sõitmiseks rahuliku keskkonna.

cupra tavascan electric concept

Kontseptauto siseruumi saab kohandada vastavaks kõikide sõitjate vajadustele. Kõik autos viibijad saavad nautida istumist mugavates 3D nahkkattega reljeefsetes korvistmetes, milles asuvad nutitelefoni ühendamisvõimalusega sisseehitatud kõlarid.  Juhile näitab kogu vajalikku teavet armatuurlaual asuv 12,3" digitaalne näidikuplokk, info- ja meelelahutussüsteemi 13" ekraani saab aga nihutada kaassõitja poole, et ka temal oleks toimuvast parem ülevaade.

Uus kontseptauto CUPRA Tavascan julgeb maanteesõidukite tulevikku ümber mõtestada.  Sellele tulevikuvisioonile saab pilgu peale heita selle aasta IAA Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel.