et:Our DNA:Garage:Launch of CUPRA Born, our first 100% electric car EE/ET

CUPRA esimene täiselektriauto on Born

CUPRA teatas uue mudeli saabumisest, mis muudab hoiakuid elektri jõul liikuvate sõidukite suhtes. Eelmisel aastal Genfi autonäitusel esitletud el-Borni voolujooneline välimus ja isikupära on pälvinud palju kiidusõnu. Disainimeeskond ja tehnikakeskuse insenerid ei kuulutanud aga positiivsele tagasisidele vaatamata tööd lõppenuks. Nad jätkasid sõiduki arendamist, andes sellele sportlikuma välimuse ja muutes selle visuaalselt veelgi muljetavaldavamaks. Selle töö tulemus on automargi esimene täiselektriline mudel: CUPRA el-Born.

Uus mudel, mida hakatakse tootma Saksamaal Zwickau tehases, tõotab suurendada ettevõtte brutokasumit ning sobib samal ajal täiuslikult kokku CUPRA kaubamärgi filosoofia ja kliendiprofiiliga.

CUPRA tegevdirektor Wayne Griffiths ütles: „CUPRA el-Bornis on selgelt näha kõik CUPRA automargi geenid. Me võtsime esialgse kontseptsiooni ja viisime selle järgmisele tasemele, luues uue sportliku ja dünaamilise disaini ning kujundades ümber selle tehnoloogilise sisu. CUPRA el-Born on elav tõestus sellest, et suutlikkus ja elektrifitseerimine sobivad ideaalselt kokku.“

   CUPRA el born full electric car CUPRA logo

CUPRA el-Borni suutlikkus ja dünaamika on olnud auto arendamise käigus selgelt tähelepanu keskpunktis – masin suudab kiirendada 0–50 km/h vaid 2,9 sekundiga. CUPRA el-Born on ehitatud MEB-platvormile ja selles on kasutusel eksklusiivselt välja töötatud dünaamiline veermiku kontrollsüsteem DCC Sport. Sel moel on auto sportlik sõidukõrgus ühendatud süsteemiga, mis kohaneb automaatselt mistahes tingimustega, tagades seeläbi üliheal tasemel sõidudünaamika.

CUPRA e-Born on varustatud kõrgtehnoloogiliste lahendustega, mille seas on näiteks liitreaalsusega esiklaasinäidik (Head-up Display). Auto suudab tänu ülimalt tõhusale 77 kWh akule (bruto: 82 kWh) läbida vaid ühe laadimisega kuni 500 km. Kiiresti laetav CUPRA el-Born saab vaid 30 minutiga piisavalt energiat vähemalt 260 km läbimiseks.

Auto sisekujundus peegeldab CUPRA kvaliteedi ja sooritusvõime filosoofiat ning väljapeetud maitsekust. Parimad näited sellest on sportlikud ja hästi toetavad korvistmed, uus sõiduprofiilide valikusüsteemi ja CUPRA režiiminuppudega rool, samuti kvaliteetsed materjalivalikud sisustuses. Detailidele ja kvaliteedile keskendumise kõrval pööras CUPRA erilist tähelepanu el-Borni jätkusuutlikkusele, kasutades auto sisemuses ümbertöödeldud materjale.

2021. aastal turule saabuv CUPRA el-Born on näide autoentusiastidele meelepärase iseloomu ja dünaamikaga säästlikust sõiduvahendist, ent samas on tegemist unikaalse ning eksklusiivse tootega neile, kes eelistavad kõige moodsamat tehnoloogiat koos väiksema keskkonnajalajäljega.