et:Our DNA:CUPRA Experience :DJ Argy’s creative process EE/ET

DJ Argy

Jagatud kirg on kahekordne kirg

Räägi meile enda kirest muusika vastu.

Kui olin 15-aastane, käisin kogu aeg kohalikus plaadipoes. Ühel päeval andis üks poe töötaja mulle CD-plaadi, millel oli muusika tegemise tarkvara. Installisin selle enda arvutisse ja see lummas mind täielikult terveks nädalaks. See oli kõige algus. Nüüd käin maailmaturneedel.

Missugune on Sinu loomeprotsess?

Minu muusika sünnib alati stuudios, tavaliselt väga vara hommikul. Minu unetunnid on võrreldes enamikuga teistest artistidest täiesti erinevad, pigem sarnanevad need pangatöötaja omadele.

Loon muusikat ihuüksi. Üksinda aja veetmine on väga terapeutiline ning teistest eraldumine toob välja minu looja hinge. Elektroonilise muusika vallas on natuke raskem koostööd teha ja see pole päris tavaline.

Mulle meeldib siiski koostöö inimestega, kes pakuvad midagi hoopis teistsugust. Seepärast meeldib mulle lauljatega töötada: neil on teistsugused oskused, ent meil on ühine kirg. Väga põnev on leida inimesi, kes suhtuvad enda tegevusse samuti väga kirglikult, kes päriselt ennast kuulavad ning kellele meeldib koos luua.

Kas tunned kontsertide ajal enda publikuga sidet?

Mul tekib publikule esinedes väga eriline tunne, ma kaotan aja- ja ruumitaju ning täpselt sama juhtub ka stuudios uut laulu luues. See ei ole ainult loomeinimestel esinev anne, vaid seda kogevad kõik, kui käesolev hetk neid täielikult endaga kaasa haarab.

Kogu maagia seisneb aga publiku viimises seisundisse, milles nad on kõigele avatud ja tantsiksid iga loo järgi. Muidu oleksid diskorid juba ammu esitusloenditega asendatud. Ei ole mingit maagilist nuppu, mis sellise meeleolu silmapilkselt tekitaks.

See, mis juhtub, on nii sügav, et seda saab peaaegu puudutada. Tunnen selle hetke, mil mul publikuga side tekib, täpselt ära. Miski ei tee mulle rohkem rõõmu, kui enda kire jagamine teistega.

Kas Sul on eeskujusid?

Imetlen inimesi, kes on ajahamba katsumustele vastu pidanud. Sellised artistid, nagu imeliselt mitmekesise loovalikuga Ryuichi Sakamoto, on veel viiskümmend aastat hiljemgi kuulatavad. Minu eeskujud on üldiselt mitmekülgsed, viljakad ja ajatud muusikud. Igavene ajatu muusika on kui püha graal.