et:Our DNA:Racing:CUPRA and Mattias Ekström electrify the track EE/ET

CCUPRA e-saadik

CUPRA ja Mattias Ekström toovad võidusõidurajale elektrit. 

Tõeline võidusõidu pioneer Mattias Ekström on oma 25-aastase sõidukarjääri käigus võistelnud mitmel erineval võidusõidualal: kogemusi on kogunenud ringrajasõidu, kardisõidu ja ralli valdkonnas. Nüüd võtab see Rootsi võidusõiduauto piloot vastu taas uue väljakutse. Ta istub uue CUPRA e-saadiku ja ametliku autojuhina uudse CUPRA e-Raceri rooli – see on maailma esimene elektriline ringrajaauto.

CUPRA ja Ekström on mõlemad oma vallas teerajajad ning nende liit kehastab armastust spordi ja innovatsiooni vastu. Ekström on FIA rallikrossi maailmameister, kahekordne DTM-klassi meister ja võistluse Race of Champions kolmekordne võitja – üks kõige mitmekülgsemaid võidusõitjaid kogu maailmas. CUPRA ettevõtlik vaim viis maailma esimese 100% elektrilise ringrajaauto loomiseni. Nüüd, kui Ekström liitus CUPRA kogukonnaga, et asuda brändi elektriautode võidusõidustrateegia eestvedaja kohale, on kõik valmis selleks, et mootorispordi tulevikule uus nägu anda.  

„CUPRAga liitumine on minu jaoks loomulik samm. Olles pühendanud oma karjääri võidusõidumaailmale ja katsetanud kõikvõimalikke sisepõlemismootoreid, tahtsin elektrivõidusõidule üle minna just koos CUPRAga, kes on margi loomisest alates olnud selles segmendis teerajaja rollis,“ ütles CUPRA uus e-saadik.

Tema kogemusi ja asjatundlikkust kasutatakse koostöös CUPRA inseneridega tuleviku võidusõiduautode arendamisel, CUPRA e-Racer täidab aga seejuures testiauto ülesannet. See ringrajaauto toodab püsivalt võimsust 300 kW ja saavutab tippvõimsuseks kuni 500 kW. Autol kulub nullist sajani kiirendamiseks vaid 3,2 sekundit ning selle tippkiirus on 270 km/h. Kõik see alternatiivse jõuallika abil. 

„CUPRA võidusõidustrateegia keskmes hakkavad olema elektrilised jõuseadmed. Kasutame Mattiase võidusõidukogemusi ja novaatori oskusi võidusõidu tuleviku ümberkujundamiseks ning maailma mootorispordis uute elamuste pakkumiseks,“ ütles CUPRA strateegia, äriarenduse ja operatsioonide direktor Antonio Labate.

Mattias Ekströmi esitletakse meie e-saadikuna selleaastasel Frankfurdi IAA rahvusvahelisel autonäitusel koos CUPRA uusima elektrilise kontseptautoga – niisiis jälgi uusimaid arenguid ja hoia end uudistega kursis.